Eurepejskie Centrum Solidarności

Organizatorzy instytucji:
zwiń top

Newsletter ECS

Lato w stoczni

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na
Bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci
LATO W STOCZNI

 

uczestnicy: 6–12 lat | grupy zorganizowane i osoby indywidualne
termin: 7–25 lipca 2014
godziny: 9–11 | 12–14
miejsce: Sala BHP, teren dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina | ul. Doki 1 | Gdańsk
koszt: bezpłatnie
organizator: Europejskie Centrum Solidarności

Jeśli chcecie Państwo, aby Wasze pociechy dowiedziały się, na czym polegają zasady fair play w sporcie, jak własnymi siłami można zmieniać otaczający nas świat, co to są wybory i jak dziś rozumieć słowo wolność? – te warsztaty są dla nich i dla Was!

Podczas warsztatów edukacyjnych LATO W STOCZNI zachęcimy dzieci i młodzież do myślenia, nauczymy współpracy i współdziałania, twórczo będziemy rozwijać umiejętności plastyczne. Uczestnicy naszych warsztatów będą mogli np. odkryć sekrety pozytywnej rywalizacji sportowej, wykonać kolaże o tematyce społecznej, a także wcielić się w rolę twórców wizji nowego świata. Zajęcia poprowadzą edukatorzy Europejskiego Centrum Solidarności.

Warsztat 1: POZYTYWNE KIBICOWANIE
Sport to ruch, dynamizm i energia, którym towarzyszą emocje. Poprzez wspólne działanie nauczymy się zasad fair play oraz poznamy wzorce pozytywnego dopingu, stworzymy własną niepowtarzalną historię sportową i odkryjemy, czym jest sportowa rywalizacja. Gwarantujemy dobrą zabawę, integrację oraz poznanie elementów świata sportu.
termin: 9, 10, 16, 17, 23, 24 lipca 2014

Warsztat 2: MISJA NOWY ŚWIAT
Spośród tysięcy dzieci została wybrana grupa, która może zmienić świat. Zacząć wszystko od nowa. Dziś grupa ta staje przed ważnym wyzwaniem – zaprojektowaniem nowego świata, być może lepszego. Podczas zajęć chcielibyśmy rozwinąć kreatywność dzieci. Pokazać, jak dialog rozmowa i współdziałanie istotne są w kreowaniu naszej przestrzeni i jak mogą zmienić nasze otoczenie. Pielęgnowanie  demokratycznych wartości zostanie oparte na praktycznym działaniu uczestników zajęć.
termin: codziennie, wg zainteresowania grup

Warsztat 3: I JA BĘDĘ KIEDYŚ GŁOSOWAŁ
Pracując zespołowo, uczestnicy warsztatów rozważą korzyści płynące z demokratycznego przywileju głosowania, podejmą trud samodzielnego dokonywania wyborów i poszukiwania kompromisów. Wykorzystując bogactwa archiwów historycznych i posługując się różnymi technikami plastycznymi, warsztatowicze stworzą wspólną przestrzeń promującą możliwość dokonywania wyborów. Dodatkowo opowiemy im historię zwycięstwa Solidarności w pierwszych częściowo demokratycznych wyborach w PRL.
termin: codziennie, wg zainteresowania grup

***

W KRAINIE HISTORII

■ Najnowszej historii UCZYMY poprzez zabawę, korzystając przy tym z dokumentów, filmów, zdjęć, a także relacji uczestników historycznych wydarzeń.
■ KSZTAŁTUJEMY postawy obywatelskie – takie jak odwaga cywilna, troska o dobro wspólne, odpowiedzialność – w myśl zasady, że demokracja nie została nam dana raz na zawsze, wciąż musimy się jej uczyć i o nią zabiegać.
■ INSPIRUJEMY do twórczego myślenia, rozwijamy wyobraźnię, uczymy pracy zespołowej, podnosimy kompetencje społeczne i obywatelskie.

INFORMACJE i ZAPISY
Europejskie Centrum Solidarności
Dział Projektów Edukacyjnych
Małgorzata Cebulska
tel. 58 768 23 19
e-mail: edukacja@ecs.gda.pl
www.ecs.gda.pl/edukacja

© Copyright by ECS - Europejskie Centrum Solidarności, 2012 Projekt i wykonanie: www.br-design.pl